top of page

FOTOGALÉRIA

Tu budeme postupne pridávať fotografie, môžete sledovať rekonštrukciu nášho kostolíka podľa nasledovných etáp. Držte nám palce a podporte náš projekt zachrániť pre Tatry charakteristickú stavbu pre jej zachovanie v ďalších desaťročiach...

Fotografie exteriéru, interiéru a havarijný stav...

1. ETAPA

Strecha

Výmena strešnej krytiny, oprava krovu v miestach poškodenia, výmena štítových dosiek a nosných hranolov a realizácia nových úžľabí a bleskozvodu.

realizácia začala
5.10.2021

shutterstock_2013711551_web_edited.jpg

realizácia r.2023/2024

2. ETAPA

Oprava vstupného schodiska

Rozobranie celého schodiska, vybudovanie nových základov a nového schodiska, ktoré bude obložené pôvodnými travertínovými obkladmi a stupňami.

3. ETAPA

Oprava veže kostola

Výmena dolnej časť predných stĺpov, oprava travertínového obkladu pod JZ stĺpom, výmena drevených nosníkov, oprava výmurovky vo viacerých poliach, zabezpečiť konštrukcie voči zatekaniu zrážkovej vody, nový bleskozvod a  nové nátery drevených a murovaných konštrukcií...

kostolná veža

realizácia r.2023/2024

4. ETAPA

Odvod zrážkovej vody z okolia kostola

Zhotovenie drenáže a povrchových úprav po oboch stranách kostola ako i za presbytériom.

Rain on Roof

realizácia r.2024

5. ETAPA

Oprava - hlavná loď

Zabezpečenie konštrukcií voči zatekaniu zrážkovej vody, zrealizovať kompletne nové nátery drevených a murovaných konštrukcií.

shutterstock_2029300229.jpg

realizácia r.2024

6. ETAPA

Oprava - interiéru kostola

Nové vymaľovanie stien kostola a drevené obklady v miestach drevených prvkov stien, tak aby sa prekryli trhliny medzi drevenými a murovanými prvkami stien.

INTERIER_edited.jpg

realizácia r.2025

bottom of page